همدلی

همدلی

همدلی
تصور کنید بخاطر مساله ای خیلی غمگین هستید، حالا دوست دارید چکار کنید؟ آیا دوست دارید با کسی حرف بزنید؟ دوست دارید او چطوری باشد؟ چگونه به حرفهای شما گوش دهد؟ اگر یکی از عزیزان و دوستان شما غمگین باشد و بخواهد با شما حرف بزند، چگونه با او همدلی می کنید؟

همدلی به چه معناست؟
همدلی به این معناست که بتواینم خودمان را جای فرد دیگری بگذاریم. با دقت در واژه همدلی می بینیم که هم+دلی را داریم. این کلمه نشان می دهد که لازم است ارتباط دلی بین دو نفر برقرار شود. یعنی وقتی می خواهیم با کسی همدلی کنیم احساسات قلبی او را با قلب خود درک و لمس کنیم. همدلی یک نوع مهارت با ارزش است که اغلب ما به آن نیاز داریم. همدلی به معنای درک احساسات، هیجانات و افکار دیگری است. به عبارت بهتر همان ادراک است. برای داشتن ادراک لازم است که رابطه ما با خودمان هم خوب باشد. آرامش داشته و احساس درونی خوبی نسبت به خود داشته باشیم.

لطفا ادامه مطلب را بخوانید…

تفاوت همدلی و همدردی
همدلی با همدردی تفاوت دارد. در بحث همدلی، کسی که می خواهد صحبت کند به دلی مهربان و گوشی شنوا نیاز دارد که او را درک کند و بشنود. بیش از هر چیز به حس شدن و شنیده شدن نیاز دارد تا بتواند از آن بار احساسی که در خود احساس می کند رها شود. در همدردی، ما واژه هم+درد را داریم. همدردی یعنی اینکه کسی را داشته باشیم که درد ما را داشته باشد و حس کند. برای همدردی با دیگری نیاز است که درد او را با تمام زوایا و در حد امکان حس کنیم. به تسلی و راهکار دادن نیاز دارد.
برای همدلی، سعی کنیم شنونده خوبی باشیم. به افراد فرصت دهیم تا در هنگام ناراحتی، احساسات خود را براحتی بیان کنند. با اشتیاق و توجه کافی گوش دهیم. بدن ما متمایل به مخاطب باشد.

همدلی کردن چه اهمیت و کاربردی دارد؟
همدلی از مهارت های مهم ارتباطی است. می توان گفت که بدون داشتن مهارت همدلی، ایجاد دوستی و محبت عمیق هم به سختی صورت می گیرد. ما انسانها دارای احساس و قدرت انتخاب هستیم. خیلی اوقات ممکن است بخاطر اتفاقات یا انتخاب های خودمان دچار اندوه یا حسرت یا نوعی ناراحتی شویم. این احساس های منفی، بار سنگینی بر دل و جان ما می¬گذارد. برای رها شدن از این بار احساسی نیاز داریم که با کسی صحبت کنیم. نیاز داریم که کسی به حرف ما گوش دهد. نیاز به درک شدن داریم.
از آنجا که احساسات ناراحتی و غم و … برای هر یک از ما و در هر زمانی ممکن است رخ دهد، لذا نیاز مبرمی داریم که همدلی را خوب بلد باشیم. برای عزیزان خودمان و دیگران همدل خوبی باشیم. زمانی که ما بطور درست همدلی کنیم، این همدلی ما اثری ماندگار در مخاطب می¬گذارد. ما با همدلی کمک کرده ایم تا او حس خوبی کسب کند. این حس و انرژی خوب مثل یک عکس زیبا در آلبوم ذهن او باقی می¬ماند. به همین دلیل می توانیم بعد از این، ارتباط بهتر و مفیدتری با او داشته باشیم. علاوه بر این بیش از قبل مورد پذیرش او هم خواهیم بود. این مساله خصوصا در روابط کاری و تجاری نقش فوق العاده¬ای ایفا می¬کند.

چگونه همدلی کنیم؟
همدلی به این معناست که خود را جای مخاطبمان بگذاریم. گاهی با انعکاس کلام و احساس او که در واقع تکرار حرف او با عباراتی دیگر و به شکل سوالی است، دلگرمش کنیم تا به صحبت ادامه دهد. کسی که از نظر احساسی شرایط بدی دارد نیاز دارد که کسی احساسش را درک کند و به حرفش گوش دهد. ما با درک احساساتش به او نشان می¬دهیم که برایش اهمیت، ارزش و احترام زیادی قائل هستیم.
نکته مهم دیگری که لازم است دقت کنیم این است که از تذکر، نصیحت و توصیه خودداری کنیم. توصیه و … به او این حس را می¬دهد که احساس کنونی اش اشتباه است. حتی اگر چنین باشد در آن لحظه نیاز او گوش دادن ماست. پس از اینکه به حرفش خوب گوش دادیم، او حس بهتری پیدا می کند و ذهنش آرام شده و آمادگی پیدا کردن راه حل و گزینه بهتر را خواهد داشت.
گاهی امکان دارد احساسی که او بیان می¬کند خیلی نادرست و غیرمنطقی به نظر برسد، با گوش دادن مؤثر به دلیل یا دلایل اصلی این احساس او پی خواهیم برد. جالب این است که حتی خود او نیز ممکن است از علت حقیقی احساس خود آگاه نباشد. همدلی و گفتن کلام همدلانه سبب می¬شود که او به علت اصلی ناراحتی خود پی برده و برای بهبود شرایط بیاندیشد. نقش ما به عنوان همدل اهمیت زیادی دارد. می¬توانیم با سوالات که می¬پرسیم او را وارد جزئیات ناراحتی اش کرده و سپس با سوالات مان که باز هم تکرار حرفهای خوش است، به او جهت دهیم تا راه حلی بیابد.

همدلی چه جاهایی خوب نیست؟
همدلی اگر به صورت عاطفی و بیش از حد صورت گیرد یا به نیت فریب انجام شود اثرات بدی بر دو طرف خواهد گذارد. همدلی افراطی خصوصا در مورد کسانی که مشاغلی مانند پرستری و کادر درمانی و مشاور و روانشناس و … دارند ممکن است سبب افسردگی و آسیب عاطفی شود.
حواسمان باشد که به هیچ وجه تظاهر به همدلی نکرده و از مقایسه کردن خودداری کنیم، اینکار به احساسات فرد لطمه خواهد زد. همچنین اگر طرف مقابل نیاز به کمک دارد، سعی کنید بجای حدس زدن از او بپرسید که چه کاری میتوانید برایش انجام دهید. این بهترین راه برای ارزیابی نیازهای اوست.

گوهر کلام
برای دوست داشتنی بودن و ارتباطات قوی داشتن، همدلی خیلی مؤثر است. یکی از نکات مهم برای یادگرفتن همدلی، مهارت خوب گوش دادن است. کافی است یاد بگیریم که فقط گوش دهیم. جلو قضاوت کردن و حرف زدن و اظهار فضل خودمان را بگیریم. تنها هدفمان این باشد که احساسش را بفهمیم و کمکش کنیم تا هر چه بیشتر درباره احساسش حرف بزند. وقتی حرف زد و حسابی سبک شد، هم قلبش برای محبت شما گشاده تر میشود و هم راه حل برای کار خودش خواهد یافت.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *